Araba Noktasi

ArabaNoktasi.com

Araç Listesi


Hakkımızda


IKINCI ELDE BIRINCI ADRES

Otomotiv sanayii, tüm sanayilesmis ülkelerde ekonominin lokomotifi olarak kabul edilmektedir. Sektörün ekonomideki sürükleyici-lokomotif etkisinin nedeni, diger sanayi dallari ve ekonominin diger sektörleri ile olan çok yakin iliskisidir. Otomotiv sanayii demir-çelik, petro-kimya, lastik gibi temel sanayi dallarinda baslica alici ve bu sektörlerdeki teknolojik gelismenin de sürükleyicisidir. Turizm, altyapi ve insaat ile ulastirma ve tarim sektörlerinin gerek duydugu her çesit motorlu araçlar sektör ürünleri ile saglanmaktadir. Bu sektördeki degisimler, ekonominin tümünü yakindan etkilemektedir. Otomotiv sektörü Motorlu Tasit Araci üreten bir sanayidir. Dünyada toplam motorlu tasit üretiminin yaklasik % 70 ini otomobil üretimi olusturmaktadir. Türkiye de de bu oran geçerlidir. Otomobil üretimi, diger motorlu tasitlara göre çok daha yüksek adetlerde yapilir. Bu suretle otomobil üretimi, güçlü bir yan sanayiini olusturarak diger tasitlarin üretimine de destek olur. Bu nedenle otomobil üretimi, otomotiv sanayiinin temelidir..

otomobil, yolcu tasimaya uygun tekerlekli, motorunu kendi tasiyabilen kara ulasim tasiti. Otomobil kavraminin ilk ortaya çiktigi zaman göz önüne alinarak hayvan gücü kullanilmadan, itmeden veya çekmeden kendiliginden hareket edebilen öz itmeli tasitlardir.Motor kelimesi ayrica o dönemde atsiz tasimayi temsil etmistir, bu vesile ile "beygir gücü" terimi ile bir aracin gücü ölçülmüstür. Araci kullanan kisi için bir ve istisnalar disinda, en az bir yolcu için oturma kapasitesine sahiptirler.

Otomobiller yollarda kullanilmak için tasarlanmistir, bunun yani sira yol disi (Off-road) kullanima olanak saglayan otomobiller de vardir (SUV). Yollar diger trafik ögeleriyle beraber paylasilmaktadir.

Genel olarak otomobiller içten yanmali motorlarla ve dört lastigin dönmesiyle çalisir. Ancak 2001 yili itibariyle, hibrit motorlu otomobiller satilmaya baslamistir. Elektrikle çalisan hibrit motorlar için su an Amerika Birlesik Devletleri de basta olmak üzere, birçok ülke vergilerini minimuma indirmis ve ücretsiz elektrik dolum istasyonlarini otoparklara ve benzincilere yerlestirmistir.

3 teker ile çalisan otomobiller de üretilmistir, ancak denge ve dayaniklilik sorunu yasanmasindan dolayi kullanisli hale gelememistir.

Otomobiller birçok form altinda karsimiza çikmaktadir; bunlardan bazilari Sedan, Station Wagon, Convertible, Coupe, Hatchback dir.

iletişim


Benim Ofisim
İSTANBUL / TUZLA .

Tel: 0 212 566 0000 - 0 545 5550000
Fax: 0 212 566 0000
Web: http://www.arabanoktasi.com/
Email
info@arabanoktasi.com
Sosyal Ağlar

Copyright © 2016 - Arabanoktasi.com